טיפים ומאמרים מקצועיים מטכנאי מזגנים, מרכז השירות לב הקור.
 
לפניכם מוצג תוכן מקצועי בתחום מיזוג האויר והמזגנים התוכן מוגש באדיבות הטכנאים של מרכז השירות לב הקור. 


מה זה מזגן אינוורטר

מזגן אינוורטר

ההבדל בין השיטה המסורתית לשיטה החדשה


מזגנים רגילים פועלים בשיטת הפעלה והשהייה. המדחס מופעל על ידי התרמוסטט עד שחלל החדר מגיע לטמפרטורה הרצויה ואז הוא עובר למצב השהיה. כאשר הטמפרטורות עולות או יורדות בכ-5 מעלות המדחס שב לפעילות.

ההבדל בין המזגנים הרגילים למזגני האינוורטר אינו בתרמוסטט אלא במדחס. בשיטת האינוורטר, המדחס ממשיך לעבוד באופן רציף ומה שמשתנה זה מהירות הפעולה שלו המושפעת מהתרמוסטט. לכן, מזגני האינוורטר חוסכים בחשמל, פועלים בשקט ובעלי בלאי נמוך בהרבה.


כיצד עובדת הטכנולוגיה?


המילה Inverter מגיעה מהפועל האנגלי to invert שמשמעותו להפוך או להמיר. בתהליך ההמרה הזה, מומר זרם חילופין (AC) – זרם חשמל ההופך את כיוונו בעקבות היפוך מחזורי של המתח בין שני קצותיו של מקור המתח, בזרם ישר (DC) – זרם חשמל דרך תווך מוליך במגמה קבועה ויציבה.

טכנולוגית ההמרה מאפשרת לווסת את המתח החשמלי של מנוע המזגן (המדחס) ולשלוט על רמת התפוקה של המזגן.

  

יתרונות משמעותיים למזגני אינוורטר


נוסף לחיסכון המשמעותי באנרגיה והפחתת זיהום האוויר מספקת טכנולוגיית האינוורטר שורה של יתרונות חשובים נוספים:

  1. קיבוע הטמפרטורה ורמת הלחות – מזגני האינוורטר מצטיינים בקיבוע הטמפרטורה ופותרים את בעיית התנודתיות שמציקה ליושבים בחדר. היציבות שהם מספקים מבטלת את הצורך להתאים את טמפרטורת המזגן מחדש לעתים תכופות. בנוסף,  המזגן החדש מפחית את רמת הלחות בעשרות אחוזים ושומר על רמה קבועה.
  2. פעולה שקטה – יתרון משמעותי של מזגני האינוורטר הוא פעולתם השקטה יחסית. אין זמזום ורחש המנוע כמעט ולא נשמע. השיפור בעוצמת הרעש הוא עד 50% ביחס למזגנים רגילים וזה משפר באופן משמעותי את חוויית השינה בחדר הממוזג.
  3. התמודדות עם ייבוש האוויר – מזגני האינוורטר החדשים הם הראשונים שמתמודדים עם בעיית ייבוש האוויר הנגרם בפעולת החימום של המזגן.
  4. אורך חיים ממושך הנובע מהפחתת מספר התקלות.
  5. מיזוג מהר יותר של החדר כשבחוץ חמסין. אתם ממהרים הביתה, סוגרים את הדלת, והיד נשלחת לשלט המזגן. ואז מגיעות הדקות האלו, הארוכות, עד שהחדר מתקרר. לאט, לאט. אבל מזגני אינוורטר מקררים (וכמובן בחורף מחממים) הרבה יותר מהר. למעשה, עד כמעט חצי מהזמן שלוקח למזגן רגיל.

 

החיסכון בחשמל במזגן אינוורטר שווה חיסכון בכסף.


על פי ההערכות, מזגני האינוורטר חוסכים מאות שקלים בשנה ובכך הם מקצצים באחוזים רבים את עלויות האחזקה של המזגן ואת עלות הרכישה שלהם שהיא בערך פי שניים מעלותו של מזגן רגיל.

הפתרונות שמציעה הטכנולוגיה בקיבוע הטמפרטורה, רמת הלחות וייבוש האוויר הופכות אותה לאטרקטיבית ביותר למרות מחירה הגבוה יחסית. לכן לא מפליא שבכל מדינות המערב מתרחש תהליך מהיר של החלפת המזגנים הישנים במזגני האינוורטר המתקדמים.


                
 ליפני שרצים לקנות מזגן אינוורטר! מומלץ לקבל הכוונה ויעוץ מקצועי של טכנאי מזגנים מומחה,                ואמין כמו - לב הקור - חייגו ונשמח לעזור בכל שאלה - 2237253\054. 

מה זה מזגן אינוורטר
logo בניית אתרים